Investice do zlata, stříbra či platiny

Určitě jste na internetu viděli možnost investice do zlata, stříbra či třeba platiny a nebo diamantů. Zmíním se pouze o zlatě a stříbře.

Nejedná se o zlato či stříbro v podobě šperků, ale kovy jsou ve svitcích a nebo v mincích, jedná se o zajímavou záležitost nejen z pohledu investice.

Investice do zlata a stříbra

Zlato dlouhodobě vykazuje neuvěřitelný růst na hodnotě, stříbro hlavně v posledních letech šlo dost s cenou nahoru, jelikož je krize a trhy nestabilní, investice do investičního zlata či stříbra může být jako zajímavá možnost. Výhod je několik, na zlato neplatí žádné DPH, zlato nepropadá inflaci, má stále svou hodnotu, můžete začít s 1g svitky, které aktuálně pořídíte za cca. 1200 KČ. Na investici do zlata či stříbra nikdy neztratíte, stále to bude mít svou hodnotu, narozdíl od bankovek.

Při malých nákupech narazíte na rozdíl mezi nákupní a výkupní cenou, na rozdíl např. od akcií je zde rozdíl 20-30%, můžete to lehce snížit větším nákupem a nebo neřešit a brát to jako dlouhodobou investici.

Zlato jako jistota v nejisté době

Stačí se podívat na Řecko, co se tam nyní děje, nebo co se stalo v minulosti v některých státech, např. Argentina, Zimbabwe… Evropa nezažívá zrovna šťastné období a bankovky opravdu mohou být časem papírky bez hodnoty, utřete si s nimi akorát zadek, nebo přitopíte, pokud dnes má 1g zlata hodnotu 60ti bochníků chleba, věřte tomu že krize nekrize tuto hodnotu bude mít i v budoucnu, třeba i za války. Proto i malý objem investičního zlata může být jako ochrana před velkou inflací a jako železná rezerva pro případ horších zítřků.

Pokud na internetu budete hledat investiční zlato, najdete dosti prodejců, konkrétní informace a reference ale musíte hledat jinde, jsem zatím prostý laik.

Zajímavá věc jsou např. mince, můžete nakoupit zlaté či stříbrné mince, které jsou raženy v určitém objemu, to znamená že na ceně rostou nejen díky vývoji cen za zlato/stříbro, ale i ze sběratelského pohledu.

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat